Samohrani roditelji susreću se sa različitim problemima, kako ekonomske,tako socijalne i emocionalne prirode, što često narušava sliku o sebi, dovodi do pada samopouzdanja koje može uzrokovati depresivno stanje koje se dalje projektuje na odnos sa djecom,
Rastanak i odbacivanje u nama bude vrlo neprijatne emocije. Ukoliko nemamo kontrolu nad njima i dozvolimo da nas ponesu bijes, razočarenje i želja za osvetom – ružan kraj je neminovan. No, ukoliko možemo da kontrolišemo neprijatne emocije, pogledamo u sebe i što objektivnije sagledamo šta se dogodilo, moguće je vezu okončati s uzajamnim poštovanjem i dostojanstvom.
Da se iscjelimo nakon raskida, ne pomaže vrijeme, već priroda iskustva, novi uvidi, uviđanje starih grešaka i promjena starih obrazaca koji nisu funkcionisali.
Grupe za podršku omogućavaju njenim učesnicima da, u sigurnoj i podržavajućoj atmosferi, medjusobno podijele iskustva, misli, emocije i kreiraju nova rješenja za postojeće, ali i potencijalne probleme.
Grupna podrška je idealna prilika za redefinisanje odnosa koji imate sami sa sobom, što vodi u novi početak, za koji nikada nije kasno. Ukoliko zavolite sebe i pružite sebi pažnju, brigu i poštovanje koje vam je bilo uskraćeno, počeće da vas privlače ljudi koji zapravo mogu da odgovore na vaše potrebe, a i vi ćete početi da privlačite njih.
Grupu podrške će činiti najviše 6 članova, a termini će biti određeni nakon formiranja grupe.
Savjetovanje će se odvijati kroz 8 seansi sa jednosedmičnim susretima u trajanju od 3 sata.
Suočavanje s tugom bez olakšanja I razgovora o traumatskom događaju može imati ozbiljne negativne posljedice za fizičko i mentalno zdravlje.
Iznenadne, nepredviđene smrti
Ove smrti su obično rezultat ubistva, samoubistva, rata, nesreće ili prirodne katastrofe, u tim slučajevima izbjegavanje može biti naročito istaknuto, a suočavanje izrazito traumatično jer su šok i nevjerica intenzivni.
Nasuprot tome, tokom produženog umiranja ožalošćena osoba ima vremena unaprijed tugovati, tzv. anticipirano tugovanje, shvatajući da je gubitak neizbježan i emocionalno se pripremajući na njega.
Kada osoba doživi nekoliko smrti odjednom ili u brzom slijedu, može doći do preopterećenja tugovanjem. Višestruki gubici prazne resurse suočavanja čak i dobro prilagođenim ljudima, ostavljajući ih emocionalno preplavljenima i nesposobnima da liječe svoju tugu.
Pogrešna uvjerenja kao barijere tugovanja su :
Grupe za podršku omogućavaju njenim učesnicima da, u sigurnoj i podržavajućoj atmosferi, medjusobno podijele iskustva, suoče se sa gubitkom, reaguju na gubitak, prihvate sadašnjost i investiraju u budućnost i nove odnose.
Grupu podrške će činiti najviše 6 članova, a termini će biti određeni nakon formiranja grupe.
Savjetovanje će se odvijati kroz 8 seansi sa jednosedmičnim susretima u trajanju od 3 sata.
Sva prava zadrzana. Web dizajn: IT Expert